svg-chess-rules svg-chess svg-dashboard finances svg-payment svg-register

FAQ

Ogólne

ChessGold to pierwsza platforma internetowa, która umożliwia graczom zmagania szachowe z wzajemną gratyfikacją finansową.

Rejestracja na naszej stronie jest w pełni darmowa.

Formularz rejestracyjny znajdziesz tutaj.

Do pełnej weryfikacji Twojego konta będziemy potrzebować:

  • nazwę użytkownika
  • imię
  • nazwisko
  • adres e-mail
  • hasło użytkownika

Niestety, ale jest to niemożliwe. Zgodnie z naszym regulaminem, osoba, która wyraża chęć gry na naszej stronie jest zobowiązana do podania swoich danych osobowych.

Możesz skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się tutaj lub bezpośrednio na nasz adres e-mail.

Rozgrywka

Nasza platforma respektuje przepisy FIDE, czyli tzw. “kodeks szachowy”. Jest to zbiór regulujący podstawowe zagadnienia związane z szachami. Można zapoznać się z nimi na tej stronie.

To proste! Wszystko co należy zrobić, aby rozpocząć korzystanie z naszej platformy to rejestracja – formularz znajdziesz tutaj.

Jak już wspomnieliśmy, nasza platforma respektuje przepisy szachowe FIDE. Wygrana występuje w przypadku tak zwanego szacha i mata lub dobrowolnego poddania się przeciwnika. Zasady rozgrywki na naszej stronie znajdziesz tutaj.

Jest to metoda obliczania siły szachistów, opracowana przez Arpada Elo (szachistę, naukowca oraz członka USCF). W tym modelu zmiana punktów ELO jest bezpośrednio zależna od tego, jak dużo punktów ELO posiada sam szachista oraz jego przeciwnik przy tym samym stole… (czytaj dalej)

Platforma ma wbudowany kalkulator ELO, który w momencie doboru partnerów do gry wylicza o ile zmieni się wartość rankingu każdego z nich w momencie wygranej, przegranej i remisu. Różnica tej zmiany ELO jest przemnażana przez umówiona przez graczy stawkę. Oczywiście przyrost pkt ELO to mój zysk a spadek to strata. Każdy z graczy jeszcze przed rozpoczęciem gry wie ile będzie wynosiła gratyfikacja w grze ponieważ kalkulator zna ich aktualne rankingi ELO i dokonuje odpowiednich obliczeń. Ta wiedza pozwala graczom na dobór przeciwnika adekwatnego do jego stanu depozytu i … zastrzyku adrenaliny 🙂

Stawka to umowna wartość 1 pkt różnicy ELO wyrażona w PLN. Gracze przed rozpoczęciem gry mogą miedzy sobą stawkę negocjować. Szczegóły przedstawiliśmy w zasadach.

Minimalna stawka wynosi 0,1 zł (10 groszy). Jednorazowo maksymalna wygrana zgodnie z przepisami finansowymi może wynosić 1999 zł.

Wysokość maksymalnej stawki jest uzależniona od wartości posiadanego depozytu. Im depozyt jest większy tym można grać na wyższa stawkę.
System kalkuluje czy stać cię na potencjalną porażkę i czy będziesz miał wystarczająco dużo środków dla Twojego rywala z którym poniosłeś porażkę.

Śmiało możesz wrócić i dograć swoją partię z przeciwnikiem do momentu gdy nie upłynął czas gry. W innym przypadku system potraktuje Twoje wyjście jako porażkę.

Konto

Niestety, każdy gracz może posiadać tylko jedno konto.

Środki na swoim koncie możesz zdepozytować w profilu gracza.

Środki ze swojego konta możesz wypłacić w każdym momencie.

Środki ze swojego konta można wypłacić w profilu gracza.

Środki wysyłamy na Twoje konto w przeciągu trzech dni roboczych!

Wypłata z Twojego konta może być dowolna.

Tak, nasz operator płatności dopełnia wszelkich starań, by zdepozytowane środki użytkowników były bezpieczne.

Niestety jest to zabronione. W naszym serwisie tylko właściciel konta może z niego korzystać. Dbamy o bezpieczeństwo Twojego konta!

Taka wiadomość została wysłana na Twój adres e-mail.

Niestety, jest to niemożliwe. Prosimy o dokładne przemyślenie nazwy użytkownika podczas zakładania konta na naszej stronie.

Tak, hasło możesz zmienić w profilu gracza! Menu “edytuj profil”.

Nic się nie stało! Stronę z możliwością wygenerowania nowego hasła znajdziesz tutaj.

Oczywiście! Panel do edycji swoich danych znajdziesz w profilu gracza.

ChessShield

Silnik szachowy to nic innego jak program komputerowy wykorzystywany przez człowieka w celu wykonania najbardziej optymalnego ruchu w danym momencie partii na szachownicy.

Problem jest znany na całym świecie. Nasi analitycy długi czas pracowali nad stworzeniem odpowiedniego algorytmu. Po każdej pojedynczej grze na naszej platformie zostaje ona dokładnie przeanalizowana przez nasz system ChesShield.

Taki gracz zostaje od razu oznaczony jako gracz, który użył silnika komputerowego. Dokładnie zadbaliśmy o to, by oznaczenia rzucały się w oczy. Dzięki naszej błyskawicznej analizie gry jesteśmy w stanie wykryć grę z użyciem silnika komputerowego – wkrótce po jej zakończeniu.

Jeśli jesteś użytkownikiem, który nie chce rozgrywać gier z osobami używającymi silników możesz dodać ich do listy „nie lubię”. Dzięki temu możesz omijać ich szerokim łukiem.

Tak, uważamy, że każdy gracz ma prawo do naprawienia swoich błędów. Nasze oznakowanie gracza, który przynajmniej raz użył silnika szachowego widnieje na takim użytkowniku przez około 30 dni. Po tym czasie oznakowanie „gracza silnikowego” znika, o ile nie użyje go ponownie. Czas naliczany jest od ostatniego wykrycia użycia programu.

Jeśli uważasz, że zostałeś oznaczony niesprawiedliwie, skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego. Twoja reklamacja zostanie rozpatrzona przez naszych ekspertów.

Techniczne

Na temat wszelkich spraw technicznych związanych z działaniem platformy lub z problemami dotyczącymi konta użytkownika prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy lub bezpośrednią wiadomość e-mail na nasz adres: support@chessgold.com.pl
Używamy plików cookie!

Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej i dostosować ją do potrzeb naszych użytkowników, używamy plików cookie. Czytaj więcej

Akceptuj
Akceptuj